четвер, 29 березня 2018 р.

Правила прийому дітей до ДНЗ. Інформація про наявні місця.


ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО
ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
№ 1/9-839 від 16 листопада 2012 року
Щодо прийому дітей до
дошкільних навчальних закладів

До Міністерства надходять численні звернення керівників дошкільних навчальних закладів сільської місцевості, голів сільських (селищних) рад, начальників районних (міських) управлінь (відділів) освіти, щодо прийому дітей до дошкільних навчальних закладів, сім’ї яких проживають в одних населених пунктах, однак офіційно зареєстровані в інших. Враховуючи актуальність та важливість порушеного питання, інформуємо.
Відповідно до статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у системі дошкільної освіти віднесено забезпечення реалізації державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території та створення умов для одержання громадянами дошкільної освіти.
Однак статтею 53 Конституції України визначено, що кожен громадянин має право на освіту, а відповідно до статті 6 Закону України "Про дошкільну освіту" одним із принципів реалізації дошкільної освіти є доступність для кожного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкільної освіти. Законодавчо також закріплено право батьків вибирати дошкільний навчальний заклад.
Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Окрім того, у статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.
Відповідно частини другої статті 3 Закону України "Про дошкільну освіту", держава надає всебічну допомогу сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини; забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах у межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) та обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.
Враховуючи зазначене, прийом дітей до дошкільних навчальних закладів здійснюється відповідно до законодавства незалежно від реєстрації дитини та її батьків.

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою

Доводимо також до відома, що згідно із Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Відповідно до Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» від29.11.2002 №434 (далі Примірне положення), медична документація для зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів включає форму №026/о з висновками про стан здоров’я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о); дані лабораторних досліджень.

Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією.

Враховуючи зазначене, керівник дошкільного навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад. (ЛистМіністерстваосвітиінауки Українита Міністерстваохорониздоров’я України№1/9-500 / № 04.01.16/28103 від 29.09.2014)

        Прийом дітей до ЗДО  здійснює керівник ЗДО  протягом календарного року на підставі:

1. Заява від батьків або осіб, які їх замінюють, на ім'я завідувача.
2. Свідоцтво про народження (копію).
3. Згода на збір та обробку персональних даних.
4. Медична картка дитини (форма 026-о).
5. Копія рішення або посвідчення про пільги ( для пільгової категорії дітей)


        Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей

* Діти – інваліди, які не мають протипоказань до відвідування ДНЗ;
* Діти,сироти  (які перебувають під опікою);
* Діти з багатодітних сімей 
* Діти з  малозабезпечених сімей 
* Діти учасників АТО (бойових дій.)

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей:

- Довідка з Управління праці та соціального населення (оригінал) - 1 шт.(поновлюється 1 раз у півроку);

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт;

- Довідка (Форма № 3) - 1 шт.

Діти-сироти (під опікою):

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт;

- Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за       харчування 50 %):

- Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт;

-  Ксерокопія посвідчення багатодітної сім`ї - 1 шт.

- Довідка (Форма № 3) - 1 шт.

Діти учасників АТО:

- Ксерокопію довідки про участь особи в АТО - 1 шт.;

-Ксерокопію посвідчення учасника АТО - 1 шт.;

- Ксерокопію свідоцтва про народження дитини - 1 шт.;

Діти інваліди:

- К серокопію довідки про інвалідність - 1 шт.;

- Ксерокопію свідоцтва про народження дитини - 1 шт.

 - Заява про надання пільги в оплаті за харчування для всіх категорій.

       Відрахування дитини з закладу дошкільної освіти здійснюється:

·          за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
·  на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
·         у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.        
        Адміністрація  закладу письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.


У нашому ЗДО   "Берізка " діють правила, вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування у ньому ваших дітей.

Пропонуємо Вам дотримуватися таких правил:

1.     Своєчасно приводити дитину до  закладу — до 830 та забирати — до 18.00 год.
2.     Приводити дитину в ЗДО  в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.
3.     Приводити в ЗДО  здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
4.     Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО .
5.     Вихователь зобов'язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб, нездужання , тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).
6.     Якщо під час ранкового прийому в ЗДО  у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
7.     Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми  закладу вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.
8.     Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках доручення оформляється письмово.
9.     Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.
10. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).

 Територія  обслуговування Великопавлівського ЗДО "Берізка "


До території обслуговування Великопавлівського ЗДОналежить;


С.В. Павлівка , с. Чорняки , c. Федорівка 

Інформація про наявні місця



Кількість здобувачів освіти 

ЗДО відвідує 22 вихованці 

Немає коментарів:

Дописати коментар